چهارشنبه 09 اسفند 1402 - 28 Feb 2024
تاریخ انتشار: 1398/08/09 04:37
شروع تلخ، پایان رویایی؛
کد خبر: 419

مروری بر دیدارهای جذاب دنیزلی-استقلال

در چارچوب دیدارهای هفته نهم تراکتور با مربیگری مصطفی دنیزلی به مصاف استقلال می‌رود.

به گزارش خبرنگار رصد ورزشی و به نقل از وبسایت نود ؛  مصطفی دنیزلی سرمربی ترک تبار تراکتور از جمله مربیان باسابقه فوتبال ایران است. این مربی به ارائه فوتبال زیبا و تهاجمی مشهور است. تقابل‌های دنیزلی با استقلال بازی‌های جذاب، پرهیجان و به یادماندنی از آب درآمده است. دنیزلی ۶ بار برابر استقلال قرار گرفته که حاصل آن ۳ پیروزی برای دنیزلی، ۲ تساوی و یک برد برای استقلال بوده است.
به بهانه هفتمین رویارویی دنیزلی با استقلال، تقابلهای قبلی مرور شده است.


اولین مصاف: هفته بیستم لیگ چهارم (پاس ۱- استقلال ۲)
پاس به عنوان مدافع عنوان قهرمانی عملکرد بدی در طول فصل داشت و همین مساله باعث قطع همکاری با مجید جلالی شد. مسئولان پاس برای حضور قدرتمند در لیگ قهرمانان آسیا به دنبال یک مربی مصاحب نام بودند و با مصطفی دنیزلی که کارنامه درخشانی در فوتبال ترکیه داشت به توافق رسیدند و از این طریق دنیزلی وارد فوتبال ایران شد.
دنیزلی در روزهای نخست مربیگری خود برابر استقلال قرار گرفت و در آن بازی ابتدا با گل آرش برهانی از حریف پیش افتاد ولی استقلال توسط غلامرضا عنایتی و فرزاد مجیدی به گل رسید تا تنها برتری استقلال مقابل دنیزلی شکل گیرد.

 

دومین مصاف: هفته دوم لیگ پنجم ( پاس ۱- استقلال۰)
از ابتدای لیگ پنجم مشخص بود که دو تیم پاس و استقلال مدعیان اصلی قهرمانی هستند. این دو تیم در هفته دوم به مصاف هم رفتند و پاس با شلیک جواد شیرزاد از پشت محوطه جریمه برابر حریف خود به برتری دست یافت.


سومین مصاف: هفته هفدهم لیگ پنجم (استقلال ۰- پاس۰)
این بازی تنها دیداری است که تیمهای تحت هدایت مصطفی دنیزلی موفق به گلزنی به استقلال نشده‌اند. این بازی گلی نداشت و در جدال رودروی استقلال و پاس این پاس بود که عملکرد بهتری داشت ولی در پایان فصل استقلال گوی سبقت را از رقیب خود ربود و به اولین قهرمانی در لیگ برتر دست یافت.

111
 

چهارمین مصاف: هفته هشتم لیگ ششم (پرسپولیس ۲- استقلال۱)
برای مصطفی دنیزلی که سابقه کار کردن در تیمهای پر طرفدار ترکیه را داشت حضور در یک تیم پرتماشاگر مثل پرسپولیس بسیار جذاب بود. پرسپولیس که چند فصلی خوب نتیجه نمی‌گرفت این مربی معروف را استخدام کرد. پرسپولیس در هفته هشتم برابر رقیب دیرینه خود که مدافع عنوان قهرمانی هم بود قرار می‌گرفت. استقلال در همان دقایق ابتدایی توسط امیرحسین صادقی به گل رسید ولی پرسپولیس در نیمه اول با اشتباه مهدی رحمتی، توسط مهرزاد معدنچی گل خورده را جبران کرد و در نیمه دوم با ضربه چیپ مرحوم مهرداد اولادی به برتری دست یافت. دنیزلی که کارش را در پرسپولیس با از دست دادن قهرمانی جام حذفی و چند نتیجه نامناسب آغاز کرده بود با این نتیجه در دل هواداران جا باز کرد.

112
 

پنجمین مصاف: هفته بیست و سوم لیگ ششم (استقلال ۱- پرسپولیس۱)
استقلال قبل از دربی رقابت نزدیکی با سایپا برای تکرار قهرمانی داشت و پرسپولیس با ۱۲ امتیاز کمتر از این تیم پنجم بود. پرسپولیس در این بازی طوفانی آغاز کرد و توسط علی نیکبخت به گل رسید. این تیم موقعیت‌های زیادی از جمله یک ضربه پنالتی را از دست داد و درخشش وحید طالب لو مانع از نتیجه‌گیری سرخپوشان شد تا اینکه در نیمه دوم شیث رضایی به اشتباه دروازه خودی را باز کرد و بازی با همان نتیجه به پایان رسید.

113
ششمین مصاف : هفته بیست و چهارم لیگ یازدهم ( استقلال ۲ – پرسپولیس ۳)
پرسپولیس در لیگ یازدهم بدترین روزهای تاریخ خود را تجربه کرد و همین مسئله باعث شد تا دوباره مسئولان این تیم از مصطفی دنیزلی کمک بگیرند و این مربی مجدداً به فوتبال ایران بازگشت. استقلال در آن مقطع در فرم بسیار خوبی به سر می‌برد و در ۴ دربی رسمی قبلی به پیروزی دست یافته بود.
پرسپولیس در دربی برگشت لیگ یازدهم امیدوار بود که تا با کمک از سابقه درخشان دنیزلی در دربی روند بردهای پیاپی آبی‌پوشان را متوقف کند ولی بازی برخلاف میل آنها پیش رفت و استقلال با ۲ گل پیش افتاد ولی تعویض‌های طلایی دنیزلی بازی را به نفع پرسپولیس ده نفره برگرداند. ایمون زاید هت‌تریک کرد و مهدوی‌کیا و بادامکی هر کدام یک پاس گل دادند تا یکی از هیجان‌انگیزترین بازیهای تاریخ لیگ برتر شکل گیرد.

114


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/m4von3