سه‌شنبه 01 اسفند 1402 - 20 Feb 2024
تاریخ انتشار: 1398/10/26 04:38
کد خبر: 4677

آشنایی با حریف کویتی استقلال در پلی آف آسیا

در این گزارش به معرفی رقبای استقلال و شهر خودرو در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا پرداخته شد.

به گزارش خبرنگار رصد ورزشی و به نقل از فوتبالی؛ رقبای استقلال تهران و شهر خودرو در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا شب گذشته مشخص شدند. تیم الکویت کویت موفق شد الفیصلی اردن را با نتیجه 2 بر یک شکست دهد و رقیب آبی-پوشان پایخت شود.

در مقابل تیم الرفاع بحرین به مصاف تیم چنای هند رفت و با نتیجه یک بر صفر برنده بازی شد تا رقیب تیم مشهدی شود. در این گزارش به شناخت بهتر رقبای این دو تیم ایرانی در مرحله پلی آف می پردازیم.

*الکویت(سومین باشگاه پرافتخار فوتبال کویت)

این تیم متمول کویتی در سال 1963 به عنوان اولین باشگاه حرفه ای فوتبال این کشور تاسیس شد. به همین خاطر لقب آنها «العمید» یعنی پیشوا است. الکویت سومین باشگاه پرافتخار این کشور از حیث فتح جام است. القادسیه و العربی باشگاه های اول و دوم پرافتخار این کشور هستند.

18

الکویت با کسب 47 جام در تورمنت های مختلف در میان پرافتخارترین های این کشور قرار دارد. این تیم در لیگ برتر کشورش 15 بار قهرمانی را تجربه کرده است.

از بازیکنان مطرح ایرانی که سابقه بازی برای این تیم کویتی را دارند می توان نام رضا حسن زاده، صمد مرفاوی، جواد نکونام و رضا قوچان نژاد برد.

از افتخارات آسیایی الکویت این است که 3 بار قهرمانی مسابقات AFC کاپ را به دست آورده است. این باشگاه مطرح کویتی بازیکنان زیادی به تیم ملی این کشور تقدیم کرد. از جمله این بازیکنان مشهور عبد العزیز العنبری، سعد الحوطی و احمد الطرابلسی هستند.

دیدار استقلال با الکویت هفته آینده سه شنبه در تاریخ یک بهمن در ورزشگاه آزادی برگزار می شود.

*الرفاع(دومین باشگاه پرافتخار بحرین)

الرفاع یکی از دو باشگاه پرافتخار بحرین به شمار می آید. این تیم با کسب ۱۱ عنوان قهرمانی در لیگ برتر بحرین، پس از تیم المحرق، دومین تیم پرافتخار این لیگ به حساب می‌آید.

آوازه الرفاع نسبت به الکویت بسیار کمتر است ولی با توجه به اینکه در سال های گذشته سرمایه گذاری خوبی در زمینه فوتبال در کشور بحرین صورت گرفته باشگاه های این کشور نیز رشد خوبی داشتند. برای نمونه می توان به تیم ملی بحرین اشاره کرد که در چند سال گذشته نتایج خوبی گرفته و عنوان قهرمانی غرب آسیا را در سال 2019 کسب کرده است.

19

این تیم در جام حذفی بحرین نیز 6 قهرمانی کسب کرده است. این تیم در آسیا افتخاری نداشته و مثل شهرخودرو به دنبال نشان دادن توانایی اش در این مسابقات است.

دیدار شهر خودرو با الرفاع بحرین نیز هفته آینده سه شنبه(یک بهمن) در ورزشگاه امام رضا(ع) برگزار می شود.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/2apxe2