چهارشنبه 30 خرداد 1403 - 19 Jun 2024
تاریخ انتشار: 1402/08/28 14:50
استقلال | کسر امتیاز
کد خبر: 124972

اخبار ورزشی | غوغا به پا کردن استقلال برای کسر امتیاز

کاپیتان اسبق استقلال قاطعانه می‌گوید علاوه بر این تیم حتی از پرسپولیس هم نباید امتیاز کم شود.

به گزارش رصد ورزشی : فرصتی دست داد تا با شاهرخ بیانی پیرامون شرایط استقلال و البته تیم ملی گپ بزنیم. کاپیتان اسبق آبی پوشان مثل همیشه با صراحت حرف‌هایش را زد.

استقلال با برد مقابل تراکتور موقعیت خود را در صدر جدول بهبود بخشید. نظرتان در این خصوص چیست؟
استقلال باید ببرد. برای قهرمان شدن باید تمامی  تیم‌ها و به خصوص تیم‌های مدعیان از پیش رو برداشت و آبی پوشان همیشه جلوی سپاهان و تراکتور بازی خوبی از خود به نمایش گذاشت. شاگردان نکونام در این بازی با انگیزه بالا و البته منطقی نشان دادند و توانستند تیم خوب تراکتور را که از تمامی جهات از بهترین‌های لیگ برتر هستند را با یک نمایش منطقی از پیش رو بردارند. استقلال منهای ۲۰ دقیقه پایانی بازی که آن هم تا حدودی منطقی است، توانسته حاکم بازی باشد. بی شک اگر دست جواد نکونام بازتر بود و نفرات لازم را در اختیار داشت استقلال می‌توانست در ضد حملات تعداد گل‌های خود را افزایش دهد تا نیم فصل دوم با شرایط بهتری به کارش ادامه دهد. در مجموع استقلال تا اینجای کار خوب عمل کرده و همگی وظایف خود را به بهترین شکل ممکن در حال انجام دادن هستند.

با این شرایط توقع ادامه صدر نشینی آبی پوشان از سوی هواداران انتظار زیادی نیست؟
آنچه که مشخص است زمانی که استقلال و پرسپولیس صدر جدول را از آن خود می‌کنند ادامه بازی‌ها را با انگیزه بالاتری به میدان می‌روند تا ضمن حفظ صدر جدول، منتظر لغزش دیگر تیم‌های مدعی و فاصله انداختن بیشتر با رقبا شوند. بازیکنان استقلال حالا که صدر نشین شده‌اند باید با انگیزه هرچه بیشتر بازی به بازی پیش رفته و با تجربه‌تر برای پیروز  از میدان شدن خارج شدن عمل کنند تا صدرنشینی خود را با اقتدار ادامه دهند. خدا را شکر از سرمربی و بازیکن گرفته تا هواداران همگی این روزها خوشحال هستند. با توجه به طلب بازیکنان از باشگاه اما بچه‌ها انصافاً تا به اینجای کار فصل را خوب پشت سر گذاشته‌اند . تیم امروزه یک سرمربی و کادر استقلالی و با تجربه را در اختیار دارد که این خود انگیزه‌ای است برای بازیکنانی که به دنبال موفقیت و کسب جام هستند.

چه اتفاقی صدرنشینی استقلال را تهدید می‌کند؟
چنانچه مشکل مالی باشگاه حل شود تهدیدی برای از دست دادن صدر جدول نیست. قطعاً در نیم فصل بازیکنانی جذب تیم خواهند شد بازیکنانی که در راستای تقویت تیم به نفرات دیگر اضافه خواهند شد.

در خصوص بازگشت از مصدومیت زبیر نیک نفس چه نظری دارید؟
زبیر بازیکن خوب و با تجربه‌ای است که قطعاً در صورت آمادگی لازم می‌تواند در میانه میدان کمک حال تیم باشد اما این بازیکن خارجی تازه وارد نیز نشان داده است جوهر کار را دارد. بلانکو در همان بازی اول که در دقایق پایانی به میدان آمد چند حرکت بدون توپ و همچنین کار با توپ خوبی انجام داد و باید گفت به درد استقلال می‌خورد. آنچه جای خوشحالی دارد این است که استقلال چند بازیکنی که در این فصل جذب کرده همگی تاثیرگذار بودند.

از اعتراض پرسپولیس مبنی بر کسر یک امتیاز از استقلال با خبرید؟
به نظرم مطرح کردن بحث کسر امتیاز کار قشنگی نیست چرا که استقلال به خوبی بحث سقف قراردادها را رعایت کرده است همین طور که در هفته‌های گذشته شاهد بودید از سرمربی گرفته تا دیگر بازیکنان هرکس به مقداری از قرارداد خود کسب کرده تا توازن مالی برای سقف قراردادها رعایت شود. بالاخره این بهانه‌ها هم در کنار بحث داوری و مشکلات مالی مطرح می‌شود.اما شخصاً نظرم این است که از تیم‌ها نباید کسر امتیاز شود و به جای آن جریمه مالی برای باشگاه‌ها در نظر بگیرند. بالاخره طرفداری که تیمش یک بازی را با پیروزی پشت سر گذاشته برایش نادیده گرفتن آن امتیازات سخت است. حالا اگر خلاف بزرگی از سوی باشگاهی سر زده بود، بیایید کسر امتیاز کنید و همه ما نیز به این قانون احترام می‌گذاریم. شما به همین تیم شمس آذر نگاه کنید با شروع فصل 3 امتیاز از آنان کسر شد در حالی که خدا را خوش نمی‌آید و منصفانه نیست تیمی که زحمت کشید اذیت کرد. چرا؟اگر خلافی بوده است این شما بوده‌اید که با صدور کارت بازی برای بازیکن مرتکب شده‌اید.

بازی تیم ملی را چطور دیدید؟
تیم ملی فعلاً خوب بازی می‌کند چون بازی سختی پشت سر نگذاشته است. به اعتقاد من بازی که فشار بر دفاع و حمله تیم ما وارد شده باشد ندیدیم. تیم ملی خوب بازی می‌کند و باید هم با این نفراتی که امیر قلعه نویی در اختیار دارد از تیم ملی بازی‌های چشمگیر ببینیم. اگرچه برای تشخیص عیار تیم ملی باید با تیم‌هایی مثل آلمان بازی کنیم اما بحث تحریم‌ها باعث شده است با تیم‌هایی دیدار کنیم که شاید خیلی مورد پسند سرمربی تیم ملی هم نباشد. در مجموع نمی‌شود در خصوص نقاط ضعف و قوت تیم ملی نظر داد. وقتی ۱۰ موقعیت گل پیش می‌آید و چهار پنج تا  تبدیل به گل می‌شود چه می‌توان گفت؟ اما یکی از اتفاقات خوبی که در تیم ملی این روزها شاهد هستیم رفاقت و همدلی بازیکنان است که شکر خدا همه اردو نشینان از این اتفاق خوشحال هستم و نباید از یاد برد امیر قلعه نویی نقش غیر قابل انکاری در ایجاد چنین فضایی دارد.

در آخر اینکه هواداران از پیشکسوتان باشگاه به دلیل حضور کمرنگشان در مراسم سالگرد پورحیدری گله مند هستند. نظرتان چیست؟
من خودم از سال ۵۶ شاگرد منصور خان بودم و هنوز هم هفته‌ای یکی دو بار با انتشار عکس ایشان یادش را گرامی می‌دارم اما در خصوص حضور کمرنگ پیشکسوتان باید گفت الان اینقدر گرفتاری‌ها زیاد شده که شاید واقعاً فرصتی برای حضور در مراسم فراهم نبوده است. هواداران و دوستداران پورحیدری بدانند احترام منصور خان باید قبل از فوت ایشان و زمانی که ایشان در قید حیات بودند رعایت می‌شد که البته این اتفاق به بهترین شکل ممکن رخ داد به شکلی که پرسپولیسی‌ها نیز همواره از او با احترام یاد کردند. پورحیدری الگوی ما بوده ما وظیفه خود می‌دانیم تا همیشه به او و دیگر پیشکسوتان احترام بگذاریم. منصور خان برای ما مثل پدر ما بوده که هیچگاه شخصیت و کلاس بالای او از یادها نخواهد رفت. با احترام به گله‌مندی هواداران باید گفت نباید این مسئله را بزرگ کرد چرا که پورحیدری همواره در قلب پیشکسوتان و هواداران زنده است و بزرگ می‌ماند.


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/458qnd