دوشنبه 28 خرداد 1403 - 17 Jun 2024
تاریخ انتشار: 1399/04/20 09:46
کد خبر: 10413

بیش از ۱۰ میلیارد برای خط دفاعی که کلین‌شیت بلد نیست

خط دفاع استقلال به علاوه یک دروازه‌بان قطعاً بیشتر از ۱۰ میلیارد تومان خرج روی دست مدیران استقلال گذاشته، اما این بازیکنان روی هم فقط ۴ بار کلین‌شیت کرده اند.

به گزارش رصد ورزشی: فرهاد مجیدی از زمان حضور در استقلال با وعده اینکه ما دو برابر حریفان گل می‌زنیم و نگران گل خوردن تیم نیستم روی نیمکت نشست. فرهاد در دوران فوتبالش مهاجم بود و عجیب نیست که تیمش هم تهاجمی بازی کند، اما غیبت مهاجمان اصلی او یعنی مطهری و دیاباته برنامه‌هایش را به‌هم ریخت. تیم مجیدی حالا نه در حمله موفق است و نه کسی به خط دفاع این تیم فکر می‌کند.

در روز‌هایی که لیگ به بهانه ویروس کرونا تعطیل بود مجیدی این فرصت را داشت تا دفاع تیمش را سازماندهی کند ولی انگار مرغ او یک پا دارد و باید تیمش در هر بازی گل بخورد. نتایج استقلال در بازی‌های دوستانه بسیار نگران‌کننده بود و آن‌ها فقط در یک بازی توانستند کلین‌شیت کنند که آن بازی هم با تساوی بدون گل تمام شد. حالا استقلال پا به لیگ برتر گذاشته و همچنان روند گل خوردن‌های این تیم ادامه دارد. تیم مجیدی شاید مهاجمانش نبودند ولی مدافعانش را تمام و کمال در اختیار داشت. تیمی که در ارنج ۱۱ بازیکن اصلی خود ۵ مدافع را در ترکیب قرار می‌دهد نباید در دفاع ضعیف باشد و باید مستحکم‌تر هم دفاع کند، اما استقلال مجیدی گل نخوردن بلد نیست. آبی‌پوشان در این فصل لیگ برتر فقط ۴ کلین‌شیت را ثبت کردند که به دوران سرمربیگری استراماچونی بازمی‌گردد و در باقی بازی‌ها حداقل یک گل خوردند.

رقم قرارداد مدافعان استقلال روی هم چقدر می‌شود؟ وریا و سیدحسین حسینی که پول خوبی می‌گیرند و روزبه چشمی هم که به کمتر از این ارقام راضی‌بشو نیست. یزدانی، غلامی و میلیچ چطور؟ خط دفاع استقلال به علاوه یک دروازه‌بان قطعاً بیشتر از ۱۰ میلیارد تومان خرج روی دست مدیران استقلال گذاشته، اما این بازیکنان روی هم فقط ۴ بار کلین‌شیت کردند که مساوی است با تیم پارس جنوبی جم و فقط پیکان و شاهین بوشهر از استقلال کمتر کلین‌شیت کرده‌اند. با این ۱۰ میلیارد تومان می‌شود شاهین بوشهر را در لیگ برتر نگه داشت و حتی بدون این پول هم شاید شاهین بماند ولی با این رقم نتوانستند یک خط دفاع قابل اعتماد برای استقلال بسازند.

 

 

منبع: خبر ورزشی


کپی لینک کوتاه خبر: https://rasadvarzeshi.com/d/4mn8w2